Policjant poza służbą przechwycił 21-latka podczas kradzieży towarów w markecie

Policjant poza służbą przechwycił 21-latka podczas kradzieży towarów w markecie

W Pasłęku, pewien policjant, nie będąc na służbie, udaremnił próbę kradzieży dokonywaną przez 21-letniego mężczyznę w jednym z lokalnych marketów. Młody człowiek ukrył pod swoim ubraniem różnego rodzaju towary – zarówno spożywcze, jak i przemysłowe. Jego zamiarem było opuścić sklep, nie uiszczając należności za zebrane artykuły. Po przyznaniu się do swoich czynów, został zmuszony do zapłacenia kary.

Całe wydarzenie miało miejsce 14 marca (czwartek), na ulicy Polnej w Pasłęku. W jednym z tamtejszych sklepów doszło do niecodziennej sytuacji – 21-latek wpadł na pomysł kradzieży różnych artykułów, które schował w swoich kieszeniach. Zamierzał opuścić teren sklepu nie płacąc za zgromadzone towary, jednak nie udało mu się to z powodu interwencji policjanta, który przebywał tam poza służbą. Funkcjonariusz uniemożliwił mężczyźnie dalsze działanie, a następnie wezwał patrol, który zajął się dalszym postępowaniem.

Skradzione przedmioty o łącznej wartości około 100 zł zostały zwrócone sklepowi, a młody mężczyzna, za swoje nieodpowiednie zachowanie, został ukarany grzywną w wysokości 500 zł.