Policja zatrzymuje kierowcę bez prawa jazdy, pijanego i poszukiwanego przez prokuraturę na drodze S7

Policja zatrzymuje kierowcę bez prawa jazdy, pijanego i poszukiwanego przez prokuraturę na drodze S7

Grupa SPEED, elbląska policja drogowa, dokonała interwencji na drodze S7, podczas której zatrzymano mężczyznę, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze zwrócił na siebie uwagę innych kierowców. 33-latek, prowadzący osobowe auto marki Ford, jechał wzdłuż trasy prowadzącej do Warszawy, utrudniając ruch innym uczestnikom ruchu i zaskakując ich swoim niewłaściwym zachowaniem.

Na drodze S7 manewrował zygzakowato, blokując drogę innym kierowcom oraz wystawiał przez okno kończyny. Kiedy funkcjonariusze zdecydowali się sprawdzić przyczynę jego zachowania, okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem ani ważnej polisy OC. Co więcej, był poszukiwany przez prokuraturę.

Ta sytuacja stanowi kolejny dowód na to jak istotna jest praca policjantów z grupy SPEED dla bezpieczeństwa wszystkich podróżujących naszymi drogami. Policjanci są tam, gdzie ich obecność jest niezbędna do zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz eliminowania z dróg osób stanowiących zagrożenie. Tak jak w przypadku kierowcy Forda jadącego trasą S7 w kierunku Warszawy w niedzielę 30 czerwca 2024 roku.

Po godzinie 18 w okolicach Ostródy, funkcjonariusze zauważyli Ford Focus, którego kierowca zachowywał się nieodpowiednio. Zjeżdżał na przeciwny pas ruchu, blokując drogę innym pojazdom, wystawiał przez okno kończyny i na oczach innych pił alkohol. Kiedy przyszło do kontroli, badanie alkomatem wykazało 0.4 promila alkoholu we krwi. Próbował omamić policjantów podając fałszywe dane – te swojego brata. Później okazało się, że jest poszukiwany przez prokuraturę.

33-latek z Radomia stracił prawo jazdy, a także został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych za niebezpieczną jazdę i dostał 9 punktów karnych. Za pozostałe przewinienia, w tym prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, odpowie przed sądem.