Policja w Elblągu organizuje świąteczny konkurs "Odblaskowa Choinka" dla przedszkolaków

Policja w Elblągu organizuje świąteczny konkurs "Odblaskowa Choinka" dla przedszkolaków

Jednostka Policji w Elblągu, konkretnie oficerowie z ruchu drogowego, zaplanowali specjalny świąteczny konkurs dla dzieci. Konkurs nosi nazwę „Odblaskowa Choinka” i jest skierowany do wszystkich przedszkolaków na terenie Elbląga i powiatu elbląskiego. Wszystkie placówki przedszkolne są serdecznie zaproszone do uczestnictwa w tym programie.

Głównym celem tego konkursu jest wykorzystanie go jako narzędzia do prowadzenia dyskusji z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze. Szczególny nacisk kładziony jest na znaczenie noszenia odblasków. Dzięki temu dzieci zyskują szansę na zrozumienie, że odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo częściowo spoczywa też na nich samych. W ten sposób także podkreśla się rolę elementów odblaskowych w prewencji przed wypadkami drogowymi.

W ramach konkursu dzieci mają za zadanie stworzyć dekoracje świąteczne, które odzwierciedlają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie te ozdoby mają posłużyć do udekorowania choinki znajdującej się w sali przedszkolnej. Spośród wszystkich zgłoszonych prac, specjalna komisja konkursowa wyłoni trzy „odblaskowe choinki”. Grupy, których dekoracje zostaną docenione otrzymają nagrody i dyplomy. Szczegółowy opis zasad konkursu można znaleźć w regulaminie.