Policja poprowadzi regularne kontrole

Policja poprowadzi regularne kontrole

W 2023 roku majówka prezentuje się szczególnie atrakcyjnie. Rozpoczyna się w piątek, 28 kwietnia i trwa do środy, 3 maja. Ludzie niecierpliwie oczekują słonecznej pogody i okazji do odpoczynku. Stróże prawa przewidują wzmożony ruch w tym okresie, co powoduje wzmożone patrolowanie dróg wjazdowych i wyjazdowych do miejsc wypoczynku w celu utrzymania płynności ruchu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, policjanci ruchu drogowego do wykonywania swoich obowiązków wykorzystają różne narzędzia, takie jak radiowozy, motocykle, drony, kamery wideo i przenośne mierniki prędkości. Ponadto będą oceniać trzeźwość kierowców, kontrolować prędkość jazdy, a także dbać o to, aby pasażerowie (szczególnie ci najmłodsi) byli bezpiecznie przewożeni dopuszczonymi do ruchu pojazdami.

W procesie organizacji podróży istotne jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania i kontroli naszych pojazdów, a także zagwarantowanie, że osoby kierujące posiadają odpowiednie kwalifikacje, są wypoczęte i całkowicie trzeźwe. Policjanci podkreślają, że priorytetem jest bezpieczeństwo naszych najmłodszych pasażerów i unikanie przygotowań na ostatnią chwilę.