Policja Elbląga podsumowuje zdarzenia drogowe i działania kontrolne podczas świętecznego weekendu

Policja Elbląga podsumowuje zdarzenia drogowe i działania kontrolne podczas świętecznego weekendu

Podczas świąt, funkcjonariusze Policji w Elblągu przeprowadzili intensywne kontrole na drogach. Ich działania objęły między innymi 533 testy na obecność alkoholu. Spośród badanych kierowców, tylko jeden okazał się nietrzeźwy. Policja zanotowała również 140 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, w tym aż osiem przypadków przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h. Na drogach Elbląga doszło do jednego wypadku drogowego i 29 kolizji.

Od piątku, 29 marca 2024 roku, elbląscy policjanci przeprowadzili kontrolę tożsamości u 255 osób oraz sprawdzili stan techniczny 236 pojazdów. Wobec wykroczeń popełnionych przez kierujących, skierowali do sądu dziewięć wniosków o ukaranie, wystawili 116 mandatów oraz udzielili 52 pouczeń. W trakcie kontroli zatrzymali również jednego kierowcę bez wymaganych uprawnień oraz zatrzymali osiem praw jazdy.

Jedyny nietrzeźwy kierujący, który wpadł w ręce policjantów, to 48-letni rowerzysta. Mężczyzna upadł na ulicy Górnośląskiej w Elblągu, łamiąc sobie obojczyk. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu we krwi.

Jedyny odnotowany wypadek drogowy miał miejsce w sobotę, 30 marca, na alei Grunwaldzkiej w Elblągu. Kierujący 31-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Renault potrącił 87-letniego rowerzystę. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami głowy i ręki trafił do szpitala. Jego stan jest ciężki, a policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Podczas świątecznego weekendu, funkcjonariusze prewencji przeprowadzili kontrolę tożsamości u dodatkowych 460 osób oraz interweniowali 166 razy. Skontrolowali także 66 samochodów. Pięć osób trafiło do izby wytrzeźwień. W ramach działań prewencyjnych skierowano do sądu cztery wnioski o ukaranie, nałożono 35 mandatów karnych i udzielono 132 pouczeń.