Podsumowanie działalności elbląskiej policji podczas długiego weekendu majowego

Podsumowanie działalności elbląskiej policji podczas długiego weekendu majowego

Policjanci z Elbląga dokonali przeglądu i oceny swojej pracy w ciągu wydłużonego weekendu majowego. Przedział czasowy, który zaprezentowany został w raporcie to od 30 kwietnia do 5 maja 2024 roku. W tym okresie, funkcjonariusze odpowiedzialni za prewencję przeprowadzili aż 205 interwencji. Badając tożsamość podejrzanych osób, dokonali 444 legitymacji. Aby chronić osoby zagrożone przemocą domową, założyli 4 niebieskie karty. Ponadto, 4 poszukiwane osoby zostały przez nich zatrzymane. Do izby wytrzeźwień odtransportowano 14 osób.

Elbląscy policjanci w tym czasie zgłosili również zatrzymanie jednej osoby na gorącym uczynku. Przeszukali też 60 bagaży oraz skontrolowali 48 pojazdów. W ramach egzekwowania prawa, nałożyli na naruszające je osoby 47 mandatów. Zastosowano również aż 98 pouczeń. Dwa razy interwencje policji skończyły się skierowaniem sprawy do sądu.

Z kolei funkcjonariusze patrolujący drogi podczas tego długiego weekendu przeprowadzili alkomatowe badania u 1129 osób. W wyniku tego zatrzymano 8 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. W sumie odnotowano 246 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, a w 8 z nich kierujący przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. W efekcie nałożono 282 mandaty oraz pouczono 124 osoby.

Niestety, policjanci odnotowali także 52 zdarzenia drogowe, w tym 3 wypadki. W ich wyniku ucierpiały 3 osoby, ale szczęśliwie nie odnotowano żadnych ofiar śmiertelnych. Zgodnie z prawem, zatrzymano również 14 praw jazdy i 13 dowodów rejestracyjnych.