Pierwszy przypadek zatrzymania samochodu pijanego kierowcy przez elbląską policję

Pierwszy przypadek zatrzymania samochodu pijanego kierowcy przez elbląską policję

Podczas weekendowego patrolu, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zatrzymali kierowcę, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. To pierwsze takie zatrzymanie sprawcy jazdy w stanie nietrzeźwym, które miało miejsce w tym mieście.

Interwencja odbyła się w sobotę 16 marca, dokładnie o godzinie 18:35, na ulicy Ogólnej w Elblągu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli terenowy samochód marki Nissan z silnie zaparowanymi szybami, co skłoniło ich do sprawdzenia stanu trzeźwości kierującego.

Badanie alkomatem potwierdziło, że 67-letni mężczyzna był nietrzeźwy. W jego organizmie wykryto aż 2 promile alkoholu. Wobec powyższego, kierowca został natychmiast zatrzymany, a jego samochód zabezpieczono jako dowód rzeczowy.

Zgodnie z nowymi procedurami określonymi przez Krajową Główną Policję, pojazd mężczyzny musiał zostać przewieziony na policyjne parkingi depozytowe. Tam zostanie przeprowadzone dokładne badanie pojazdu, oszacowana będzie jego wartość, a następnie zostanie skierowany do prokuratury wniosek o tymczasowe zabezpieczenie mienia.

Decyzję o dalszym losie samochodu podejmie sąd, jeśli w ciągu 7 dni od daty zdarzenia prokurator wyda stosowne postanowienie. W przypadku, gdyby prokuratura nie zdążyła wydać decyzji, samochód zostanie zwrócony właścicielowi.

Jeżeli jednak wina kierowcy zostanie bezsprzecznie udowodniona, sąd orzeknie o przepadku pojazdu na rzecz Skarbu Państwa. Następnie samochód trafi na licytację prowadzoną przez Krajową Administrację Skarbową.