Mieszkaniec Elbląga mający 46 lat zatrzymany przez policję za posiadanie narkotyków

Mieszkaniec Elbląga mający 46 lat zatrzymany przez policję za posiadanie narkotyków

W dniu wczorajszym (27.11) funkcjonariusze dzielnicowi stacjonujący na terenie Elbląga, dokonali zatrzymania mężczyzny, który ukończył 46 lat, pod zarzutem posiadania substancji narkotycznych. Mężczyzna ten miał w swoim posiadaniu zarówno amfetaminę, jak i marihuanę. Obecnie musi on stawić czoła odpowiedzialności karnej za przestępstwo posiadania istotnej ilości narkotyków. Kodeks karny przewiduje dla tego rodzaju przestępstw karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Miejscem zdarzenia było miasto Elbląg. Miał tu miejsce incydent, gdzie włączono lokalne siły policyjne – dzielnicowych, którzy mieli podejrzenia co do jednego z mieszkańców swojej strefy patrolowanej. Ich podejrzenia dotyczyły właśnie posiadania przez niego substancji odurzających. Wczorajsza ranna wizyta u 46-latka potwierdziła te przypuszczenia. Funkcjonariusze odnaleźli u niego niewielkie paczki zawierające marihuanę oraz amfetaminę.

Jednak to nie był koniec ich znalezisk. W piwnicy, będącej częścią budynku, w którym mężczyzna mieszkał, odkryli słoiki napełnione proszkiem. Po przeprowadzeniu eksperymentów za pomocą narkotesteru, okazało się, że jest to amfetamina. Mężczyzna ten już wcześniej był notowany za przestępstwa związane z narkotykami. Teraz musi on liczyć się z konsekwencjami, które mogą skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, nadkom. Krzysztof Nowacki – oficer prasowy KMP w Elblągu – potwierdził te fakty.