Kulminacja procesu modernizacji Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu: uroczyste otwarcie i debiutancki spektakl

Kulminacja procesu modernizacji Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu: uroczyste otwarcie i debiutancki spektakl

2 marca stał się przełomowym dniem dla elbląskiej sceny teatralnej, która świętowała oficjalne zakończenie procesu rozbudowy i modernizacji Teatru im. Aleksandra Sewruka. Ten dzień był nie tylko symbolicznym zakończeniem istotnej inwestycji, ale również dniem premiery pierwszego spektaklu na odnowionej Małej Scenie – „Miś. Początek”. Galeria fotografii z tego wyjątkowego wieczoru prezentuje pełną paletę emocji towarzyszących tej wyjątkowej chwili.

Uroczystość odbyła się w sobotę, 2 marca, a zaproszeni goście mieli okazję podziwiać zaowocowanie długotrwałych prac modernizacyjnych i rozbudowy jednego z kluczowych ośrodków kultury w Elblągu. Otwarcie było równocześnie okazją do debiutu spektaklu „Miś. Początek” w reżyserii Julii Mark. Poza samymi atrakcjami artystycznymi, nie zabrakło też uroczystych przemówień i tradycyjnego przecięcia wstęgi.

Marcin Kuchciński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, podczas swojego wystąpienia podkreślił potencjał artystyczny i kulturalny Elbląga, wyrażając nadzieję, że teraz mieszkańcy regionu będą mogli cieszyć się bogactwem oferty teatru.

Kuchciński zaznaczył również rolę samorządu województwa w promowaniu kultury, podkreślając że inwestycje takie jak ta są niezbędne. Przywołał przykład Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, które zostało rozbudowane kilka lat wcześniej. Marszałek zwrócił uwagę na znaczący wkład województwa warmińsko-mazurskiego w modernizację teatru – ponad 12 mln zł. Podkreślił także, że oprócz inwestycji w infrastrukturę, samorząd planuje dalsze inwestycje w rozwój ludzi kultury. Na zakończenie swojego wystąpienia, podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu.