Kolejna duża inwestycja na Północy naszego kraju

Kolejna duża inwestycja na Północy naszego kraju

Krajowa Grupa Spożywcza rozpoczęła potężną inwestycję w województwie pomorskim i warmińsko-mazurskim, którą wspiera rząd Prawa i Sprawiedliwości. W ciągu najbliższych lat przeznaczy 250 mln zł na modernizację i powiększenie elewatorów zbożowych w takich miejscowościach jak Braniewo, Orneta, Pieniężno, Bartoszyce i Malbork. Inwestycja rozpocznie się w Braniewie, gdzie obecny elewator o pojemności 4 200 ton zostanie rozbudowany do 10 000 ton zboża.

To doskonała wiadomość dla rolników z północnej Polski, ponieważ 18 marca Elewarr zawarł umowę z firmą Tornum Polska na remont i powiększenie magazynu w Braniewie. Powierzchnia magazynowa zwiększy się ponad dwukrotnie, a w obiekcie dokonane zostaną liczne modernizacje w zakresie stosowanych technologii. Dzięki tym ulepszeniom możliwe będzie m.in. zwiększenie możliwości przechowywania i suszenia kukurydzy. Inwestycja w Braniewie, mająca zakończyć się z niezwykłą szybkością do końca czerwca br. umożliwi także większej liczbie rolników korzystanie z usług elewatora oraz znacznie skróci czas rozładunku przy śmietniku odbiorczym z 45 minut do zaledwie kilku.

Uczestniczący w uroczystości podpisania umowy wiceminister Andrzej Śliwka z Ministerstwa Majątku Państwa podkreślił, że braniewska inwestycja i kolejne prace przyczynią się do stabilizacji rynku zbóż i rzepaku w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim.