IX edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z nowością dla uczestników

IX edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z nowością dla uczestników

Wszystkich, którzy są gotowi na duchową wyprawę, zapraszamy na IX edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wydarzenie to rozpocznie się 22 marca o godzinie 20:00 Mszą Świętą, którą odprawi Ks. Bp Wojciech Skibicki. Ceremonia odbędzie się w parafii Św. Brata Alberta, mieszczącej się pod adresem ul. Częstochowska 28 w Elblągu. W tym roku mamy coś specjalnego dla wszystkich uczestników EDK – przygotowaliśmy nową trasę do przebycia.

Podczas tegorocznego wydarzenia, pątnicy będą mogli wybierać spośród pięciu tras. Pierwsza z nich, oznaczona kolorem czerwonym, wiedzie z Elbląga do Fromborka i ma długość 40 km, natomiast druga, zielona trasa prowadzi z Elbląga do Zielonki Pasłęckiej, licząc 43 km. Trzecia propozycja to czarna trasa, która prowadzi z Elbląga do Tolkmicka i ma długość 41 km. Dla tych, którzy preferują trasy okrężne, proponujemy trasę o długości 43 km, która zaczyna i kończy się w Elblągu. A dla tych, którzy szukają czegoś nowego, przygotowaliśmy nowość – trasę pomarańczową z Elbląga do Malborka, liczącą 40 km.

Podczas trwania Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i milczenia – uczestnicy idą samotnie lub w małych grupach (do 10 osób), przestrzegając wszystkich obostrzeń sanitarnych. To wyzwanie polega na tym, by pokonać co najmniej 40 km w ciemności nocy, bez możliwości rozmów czy odpoczynku. Każdy z pątników otrzymuje opis trasy, ale musi samodzielnie poradzić sobie z odnalezieniem drogi. Podczas marszu uczestnicy zatrzymują się przy wyznakowanych stacjach Drogi Krzyżowej, gdzie rozważają teksty specjalnie dla nich przygotowane lub słuchają ich, korzystając z urządzeń mobilnych.

W rozważaniach towarzyszyć nam będzie postać Karola Wojtyły – małego chłopca, który stał się Wielkim Papieżem. Przy każdej ze stacji prezentowana będzie jedna z czternastu historii z jego życia.

Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy pragną wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu, kto pragnie zrobić może pierwszy krok w kierunku ulepszania swojego codziennego bytu. Jak mówił Jan Paweł II, „Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki”. Dlatego apelujemy, aby dążyć do bycia pięknymi ludźmi.