Elbląskie hospicjum otrzymuje dar w postaci łóżka szpitalnego od Stowarzyszenia Lions Club Elbląg Truso

Elbląskie hospicjum otrzymuje dar w postaci łóżka szpitalnego od Stowarzyszenia Lions Club Elbląg Truso

21 czerwca, Stowarzyszenie Lions Club Elbląg Truso zdecydowało się na niezwykle hojny gest. W ten piątkowy dzień przekazali oni elbląskiemu hospicjum nowoczesne łóżko szpitalne, które jest warte 20 tysięcy złotych. Źródłem funduszy, które pozwoliły na tak wspaniały dar, był dochód z biletów-cegiełek sprzedanych na koncert Grażyny Łoboszewskiej. Artystka dała występ charytatywny w listopadzie poprzedniego roku w Elblągu.

Prezydent Lions Club Elbląg Truso, Krystyna Milkowska, podkreśla, że udało im się zebrać wymaganą kwotę 20 tysięcy złotych i wyraża radość, że nowoczesne łóżko posłuży pacjentom hospicjum. Zaznacza jednocześnie, że to nie pierwszy raz, kiedy wspomagają tę placówkę – współpraca trwa już od ponad 20 lat. Mówi również o specyfice ich działalności, która nie zawsze jest widoczna dla prasy. Uważa, że dawanie jest trudne, ale czasem jeszcze trudniejsze jest przyjmowanie pomocy. Stowarzyszenie jednak nie poddaje się i ciężko pracuje, by być wsparciem dla innych.

Dr Wiesława Pokropska, dyrektor Elbląskiego Hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak, informuje, że placówka ta ma obecnie prawie pełne obłożenie, a także zajmuje się około 80 pacjentami przebywającymi w domach. Zwraca również uwagę na ciągłą potrzebę wymiany sprzętu, który po wielu latach użytkowania staje się niesprawny i musi być wycofany. W takich sytuacjach konieczne jest zakupienie nowego, dlatego jest wdzięczna darczyńcom za każdą udzieloną pomoc.

Niedawno minęło 25 lat od momentu powstania Stowarzyszenia Lions Club Elbląg Truso. Przez ten czas skupiali się głównie na działalności charytatywnej.