Elbląscy policjanci pilnują porządku na akwenach wodnych, aby nie doszło do tragedii

Elbląscy policjanci pilnują porządku na akwenach wodnych, aby nie doszło do tragedii

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci w Elblągu zostali zaangażowani do tego, aby pilnować akweny wodny, które są w sezonie letnim stale wybierane przez mieszkańców. Coraz częściej możemy usłyszeć o tym, że na akwenach wodnych dochodzi do dużej liczby wypadków powiązanych z podtopieniami lub tego podobnymi okolicznościami. W trosce o to, aby nikt z nas nie poszedł na dno, policja została aktualnie zaangażowana do pracy w okolicy akwenów wodnych. Co będą robili policjanci stacjonujący na jeziorach? Wyruszyli nad wodę przede wszystkim po to, aby wspierać działania ratowników medycznych.

Oprócz tego będą pilnowali tego, czy dzieci i młodzież bawią się w bezpiecznym otoczeniu. Do ich obowiązku będzie należało także kontrolowanie tego, czy wypożyczane przez obywateli sprzęty wodne są wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem. Pamiętajmy o tym, że obecność policji nad wodą nie powinna nikogo odstraszać. W sezonie letnim właśnie w takich lokalizacjach dochodzi do największej liczby groźnych wypadków, dlatego też policjanci powinni stale dbać o nasze bezpieczeństwo.

W naszym sąsiednim artykule możecie przeczytać także o tym, co stanie się z mandatem od policjanta, jeżeli odmówicie jego przyjęcia https://www.laws.pl/co-sie-dzieje-kiedy-nie-przyjmiesz-mandatu-wystawionego-przez-policjanta/.

Stała obecność policji w okolicy akwenów wodnych przyczyni się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa

Gdzie pojawią się policjanci pełniący służbę ratunkową w okolicy akwenów wodnych? Będą pływali po rzece, a także nie zabraknie ich przy Zalewie Wiślanym i na jeziorze Drużno. Będą zwracali uwagę na to, czy osoby korzystające ze sprzętu wodnego robią to w prawidłowy sposób. W przeciwnym wypadku ludzie ci mogliby zagrażać swojemu życiu lub zdrowiu. Policja będzie miała również baczne oko na dzieci i młodzież. Nieodpowiedzialne zachowanie młodszych uczestników zabawy niestety w wielu sytuacjach prowadzi do śmiertelnych wypadków. Właśnie tego chcielibyśmy uniknąć.

Policjanci będą w trakcie sezonu letniego regularnie sprawdzali stan trzeźwości osób kierujących pojazdami wodnymi. Miasto oddało do dyspozycji funkcjonariuszy łącznie 3 łodzie wodne, za których pośrednictwem będą mogli w wygodny sposób patrolować obszar rzek, jezior oraz zalewów służących ludziom do kąpieli podczas upalnych dni. Policjanci będą w trakcie tego okresu patrolowego współpracowali także z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej. Razem postarają się zwalczać nielegalnych kłusowników panoszących się po akwenach wodnych w Elblągu.