Elbląg planuje sprzedaż 4-hektarowej działki przemysłowej przy ul. Rosnowskiego

Elbląg planuje sprzedaż 4-hektarowej działki przemysłowej przy ul. Rosnowskiego

Miasto Elbląg ma w planach wystawienie na sprzedaż niemal czterohektarową działkę lokalizowaną na Modrzewinie, przy ulicy Michała Rosnowskiego. Ta nieruchomość jest przeznaczona do celów przemysłowych, usługowych oraz do stworzenia magazynów. Cena wywoławcza tej rozległej posiadłości wynosi 3,7 miliony złotych netto.

Puste tereny nieruchomości znajdują się bezpośrednio u sąsiedzi al. Jana Pawła II, vis-à-vis przedsiębiorstwa o nazwie Hydropress. Władze Elbląga zdecydowały się ogłosić publiczny przetarg na sprzedaż tych gruntów, który ma mieć miejsce 16 października.

Omawiana działka leży w rejonie, który zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego ma być miejscem zabudowy przemysłowej, usługowej i magazynowej. Aktualnie trwają prace nad modyfikacją tego planu w celu ułatwienia dostępu do nieruchomości od strony al. Jana Pawła II.

Zgodnie z zapowiedziami, możliwy będzie alternatywny zjazd z ul. Michała Rosnowskiego na działkę numer 895 po tym, jak Gmina Miasto Elbląg zbuduje tymczasową drogę z płyt betonowych na ulicy Michała Rosnowskiego, co planowane jest do końca sierpnia 2024 roku. Aby uzyskać dostęp do działki nr 895 od strony drogi publicznej, przyszły właściciel będzie musiał złożyć wniosek na lokalizację zjazdu wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami i następnie uzgodnić projekt zjazdu. Po uzyskaniu zgody na budowę zjazdu, nowy właściciel będzie musiał pokryć koszty jego budowy.

Dodatkowo, do końca sierpnia 2024 r., Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ma obowiązek wybudować sieci kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, co obejmuje również przebudowę już istniejącej sieci kanalizacji deszczowej.

Cena wywoławcza nieruchomości o powierzchni 3,8 ha została ustalona na kwotę 3 miliony 720 tysięcy złotych netto (do której dolicza się VAT). Future właściciel nieruchomości będzie musiał rozpocząć zabudowę działki do końca 2026 r., a jej ukończenie planowane jest do ostatniego dnia grudnia 2028 roku.