Edycja XV Elbląskich Dni Recyklingu: Wymień odpady na rośliny

Edycja XV Elbląskich Dni Recyklingu: Wymień odpady na rośliny

25 maja, Plac Jagiellończyka w Elblągu stanie się miejscem festynu skierowanego do mieszkańców miasta i okolicznych regionów. Wydarzenie to jest częścią obchodów XV Elbląskich Dni Recyklingu. Jak co roku, mieszkańcy będą mogli skorzystać z niecodziennej wymiany, zamieniając odpady posegregowane na piękne rośliny.

W tym roku oferta jest jeszcze bogatsza – oprócz kwiatów ozdobnych i krzewów do wyboru będą również drzewka owocowe. Szczegółowy system punktacji za przekazane odpady i przedmioty używane znaleźć można w Regulaminie poniżej. Organizatorzy zachęcają także do oddawania rzeczy używanych, ale w dobrym stanie, które mogą znaleźć nowych właścicieli podczas festynu.

Wszystkie rzeczy do wymiany należy dostarczyć do specjalnie oznaczonego punktu POP w trakcie trwania imprezy. Nie zabraknie również atrakcji dla uczestników – przygotowano występy artystyczne dzieci z lokalnych placówek oświatowych, konkursy na scenie, warsztaty związane z recyklingiem, dmuchane place zabaw i zjeżdżalnię czy malowanie twarzy. Na festynie wystąpi także magik.

Elbląski festyn pod hasłem „GOZ nie marnuj, napraw, wymień” rozpocznie się 25 maja na Placu Jagiellończyka i potrwa od godziny 10 do 14.