Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych za posiadanie amfetaminy

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych za posiadanie amfetaminy

Policjanci odbywający służbę na patrolu w Elblągu udaremnili przestępstwo narkotykowe. Zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali amfetaminę. Za posiadanie tego narkotyku grozi im pozbawienie wolności. Mogą wylądować w więzieniu nawet na trzy lata. Do zdarzenia doszło w okolicy 16 lutego. Mniej więcej o godzinie 22. Policjanci wylegitymowali mężczyznę. Ze względu na to, że zachowywał się niespokojnie, postanowili dokonać rewizji i sprawdzić zawartość jego saszetki. Podobno podczas zatrzymania mężczyzna nerwowo przesuwał ją za siebie.

O podobnym wydarzeniu dotyczącym handlu narkotykami przeczytacie w artykule https://www.plockinfo.pl/2022/02/03/niepelnoletni-odpowie-za-narkotyki-posiadanie-i-handel/

Kiedy poddali saszetkę rewizji, okazało się, że wówczas na samym dnie leżało zawiniątko z białą grudką. Były to narkotyki. Mężczyzna posiadał przy sobie niewielkie ilości amfetaminy. Narkotykowy tester niestety przypuścił przypuszczenia funkcjonariuszy i wykazał, że była to amfetamina. Co więcej, taka sama sytuacja miała miejsce na ulicy Brzozowej. Tam policjanci patrolujący okolicę zatrzymali mężczyznę w wieku 32 lat. Miał on również saszetkę, w której znajdowała się sproszkowana substancja. Tester wykazał, że była to amfetamina. Za posiadanie twardych narkotyków na własny użytek można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Kryminalni ze sztumskiej komendy zatrzymali mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież alkoholu

W jednym z marketów kilku mężczyzn próbowało ukraść różnorodne alkoholu. Po całym zajściu mieli ratować się ucieczką w samochodzie. Policjanci ze sztumskiej komendy łącznie przyłapali aż pięciu mężczyzn na gorącym uczynku. Łącznie próbowali skraść alkohol o wartości aż 600 złotych. Kiedy policjanci zatrzymali samochód pracowniczy, okazało się, że sprawcami jest pięciu młodych mężczyzn. Najmłodszy z nich miał 23 lata, z kolei najstarszy 30. Mundurowi znaleźli podczas rewizji samochodu więcej butelek. Przypuszczają, że mężczyźni skradli je w innych sklepach, gdzie nie zostali przyłapani podczas kradzieży.

Jakby tego było mało, posiadali oni również narkotyki. Kierujący pojazdem znajdował się pod wpływem aż dwóch środków odurzających. Zażywał on amfetaminę i marihuanę. Zatrzymano mu prawo jazdy i przewieziono go do szpitala na dalsze badania. Wszyscy mężczyźni zostali przewiezieni do aresztu i musieli składać obszerne wyjaśnienia. Prawdopodobnie zostaną skazani na pięć lat pozbawienia wolności lub więcej. Wszystko zależy od tego, jak wiele dowodów w sprawie zbierze prokuratura.