Dwaj mężczyźni skazani za nietypowe włamanie do garażu

Dwaj mężczyźni skazani za nietypowe włamanie do garażu

Dwa roki temu, dwójka mężczyzn zdecydowała się na niekonwencjonalny sposób dokonania włamania – przez podkop. Mężczyźni przejęli kontrolę nad blaszanym garażem pełnym narzędzi w Marcinkowie, położonym w województwie warmińsko-mazurskim. Zostało to uznanie przez policję za plan nacechowany „wysoką inwencją i zaangażowaniem”.

Sąd orzekł, że obaj oskarżeni byli odpowiedzialni za przestępstwo i skazał ich na karę roku pozbawienia wolności z zawieszeniem na dwa lata. Nie obyło się również bez wymierzania grzywny – każdy z mężczyzn musi zapłacić 1,5 tys. zł kary. Dodatkowo, zostali obciążeni kosztami sądowymi. Warto jednak zaznaczyć, że wyrok ten nie jest jeszcze prawomocny.

Przestępstwo miało miejsce w Marcinkowie (gmina Mrągowo) w maju bieżącego roku. Duet sprawców przygotował tunel prowadzący do garażu blaszanego, co było ułatwione ze względu na piaskowe podłoże. Wewnątrz budynku zdzierali płyty chodnikowe, a następnie zabrało wartościowe przedmioty o łącznej wartości niemal 1,5 tys. zł.

W skradzionym łupie znalazły się między innymi: telefon komórkowy, mieszadło do betonu, beczka z benzyną, gumowy młotek, poziomice, szpadel, aluminiowe kątowniki, dwie pary obuwia roboczego oraz 20 par roboczych rękawic.

Po postawieniu zarzutów, mężczyźni przyznali się do winy. Dodatkowo, przyznali, że ukradli więcej przedmiotów niż zauważył pokrzywdzony. Te dodatkowe rzeczy zostały jednak dobrowolnie oddane podczas działań prowadzonych przez policję – informuje młodsza aspirant Paulina Karo.