Awaria systemu przeciwpożarowego w sklepie Action – ewakuacja i interwencja straży pożarnej

Awaria systemu przeciwpożarowego w sklepie Action – ewakuacja i interwencja straży pożarnej

21 grudnia około godziny 14.30, strażacy z Elbląga zostali powiadomieni o sytuacji alarmowej w jednym ze sklepów sieci Action. Nagłe uruchomienie się czujki pożarowej spowodowało konieczność natychmiastowej reakcji.

Do zdarzenia natychmiast skierowano cztery zastępy straży pożarnej – w tym trzy jednostki gaśnicze oraz jeden zespół wyposażony w podnośnik. Bez zbędnej zwłoki, zarówno klienci jak i pracownicy sklepu zostały poproszone o natychmiastowe opuszczenie obiektu, co umożliwiło bezpieczną ewakuację wszystkich osób.

Krzysztof Karolkiewicz, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, poinformował, że mimo aktywacji czujki pożarowej, na miejscu nie stwierdzono żadnego realnego zagrożenia. Nie jest jeszcze jasne, co mogło być przyczyną nieoczekiwanego uruchomienia systemu przeciwpożarowego.

W momencie gdy strażacy potwierdzili brak jakiegokolwiek zagrożenia, pracownikom sklepu pozwolono wrócić do swoich obowiązków, a klienci mogli kontynuować swoje zakupy. Bezpieczeństwo wszystkich było w tym momencie już w pełni gwarantowane.