Apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa o oddanie krwi grup 0Rh– i ARh+

Apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa o oddanie krwi grup 0Rh– i ARh+

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) zdecydowanie apeluje do społeczeństwa o natychmiastowe oddanie krwi grup 0Rh– i ARh+. Ta pilna potrzeba wynika z częstych spadków zapasów krwi. Każdy, kto posiada te rzadkie grupy krwi, jest gorąco zachęcany do zgłoszenia się do najbliższego centrum krwiodawstwa.

+

W celu poprawy sytuacji i efektywnego docierania z informacjami do honorowych dawców, RCKiK niedawno przeprowadziło ankietę. Chcą wiedzieć, jakie są najskuteczniejsze kanały komunikacji, które pozwalają najszybciej dotrzeć z ważnymi wiadomościami do dawców.

– Regularnie zastanawiamy się nad tym, jak skutecznie przekazać Wam najważniejsze informacje. Czasami musimy prosić o Waszą pomoc, kiedy nasze zapasy krwi drastycznie maleją. Chcielibyśmy dowiedzieć się, jakie formy mediów najbardziej do Was przemawiają. Zachęcamy do szczerych odpowiedzi, a jeśli macie więcej sugestii, prosimy o zostawianie komentarzy na Facebooku, Instagramie lub w prywatnych wiadomościach – mówi przedstawiciel RCKiK na platformach społecznościowych.

Twój głos jest dla nas niezmiernie cenny, ponieważ pragniemy dostarczać najodpowiedniejsze treści i umożliwić Wam niesienie pomocy innym, a co za tym idzie – ratowanie ludzkich żyć – dodaje RCKiK.