41-latek poszukiwany listem gończym od 12 lat zatrzymany na lotnisku w Szymanach

41-latek poszukiwany listem gończym od 12 lat zatrzymany na lotnisku w Szymanach

Na przejściu granicznym Olsztyn-Mazury w Szymanach doszło do zatrzymania 41-letniego mężczyzny, który był poszukiwany przez służby bezpieczeństwa od 12 lat. Interwencję przeprowadziła Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna, która poinformowała o tym fakcie w środę. Zatrzymany posiadał nieodbytą karę więzienną za udział w bójce.

Mężczyzna, będący obywatelem Polski i poszukiwanym listem gończym, wracał do kraju z terenu Wielkiej Brytanii. Procedura sprawdzania dokumentów tożsamości prowadzona przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Olsztynie doprowadziła do ustalenia, że za mężczyzną poszukuje łódzki wymiar sprawiedliwości.

Rzecznik warmińsko-mazurskiego oddziału Straży Granicznej, mjr Mirosława Aleksandrowicz, przekazała informacje o wyroku jaki został nałożony na zatrzymanego. Decyzję wydał sąd w Bełchatowie w grudniu 2011 roku, skazując go na pozbawienie wolności za udział w bójce.

Zatrzymanego mężczyznę strażnicy przekazali policjantom ze Szczytna. Według informacji rzeczniczki, skazany spędzi najbliższe trzy miesiące w zakładzie karnym, wykonując zasądzoną wcześniej karę.