34-letni mieszkaniec Braniewa z maczetą w ręku zatrzymany przez policję oraz tymczasowo aresztowany na 3 miesiące

34-letni mieszkaniec Braniewa z maczetą w ręku zatrzymany przez policję oraz tymczasowo aresztowany na 3 miesiące

34-latek, który poruszał się po ulicach miasta z maczetą, powodując tym samym naruszenie publicznego porządku, został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Ten mieszkaniec miasta Braniewo usłyszał pięć zarzutów karnych, a sąd miejski podjął decyzję o stosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

W czwartek, 4 kwietnia 2024 roku, dyżurny braniewskiego komisariatu otrzymał informację o nietrzeźwym mężczyźnie, który krąży po mieście z maczetą w dłoni. Funkcjonariusze służby patrolowej natychmiast skierowali swoje kroki w stronę tego incydentu i na jednej z ulic miasta dostrzegli osobę pasującą do opisu.

Jego agresywne i nieodpowiednie zachowanie stwarzało realne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych obywateli oraz naruszało spokój publiczny. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, a jego agresja była tak silna, że decyzją służb porządkowych został zatrzymany i przewieziony do delegatury w Braniewie, gdzie miał możliwość wytrzeźwienia.

Podczas prowadzonych działań śledczych ujawniono, że ten konkretny mężczyzna wcześniej uczestniczył w innych incydentach, które obejmowały naruszenie miru domowego, groźby karalne oraz napaść na inne osoby. Zebrany materiał dowodowy umożliwił przedstawienie mężczyźnie pięciu zarzutów karnych. Sąd Rejonowy w Braniewie podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego 34-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Zgodnie z tą decyzją, mężczyzna spędzi następne trzy miesiące w areszcie.