32-letni mężczyzna podejrzany o kradzież torebki zatrzymany w Elblągu z narkotykami

32-letni mężczyzna podejrzany o kradzież torebki zatrzymany w Elblągu z narkotykami

Policjanci ze specjalistycznego wydziału ds. mienia, działającego na terenie Elbląga, zatrzymali mężczyznę w wieku 32 lat. Ten był podejrzany o przestępstwo kradzieży torebki dla kobiet. Akcja zatrzymania odbyła się w jednym z miejscowych hoteli elbląskich. W momencie interwencji funkcjonariuszy podejrzany nie posiadał przy sobie skradzionego przedmiotu, czyli torebki.

Jednakże, 32-letni mężczyzna miał przy sobie plecak, który przechowywał coś więcej niż tylko osobiste rzeczy – wewnątrz zlokalizowano narkotyki. Stróże prawa natknęli się na substancję psychoaktywną o nazwie 2C-B, będącą pochodną amfetaminy. Łączna ilość tej substancji wyniosła 389 gramów i została przez policjantów zabezpieczona.

Mężczyzna musi teraz liczyć się z konsekwencjami swoich czynów, które mogą skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 32-latka na okres 3 miesiący. Warto zaznaczyć, że mężczyzna ma na swoim koncie wcześniejsze przestępstwa, za które był karany. Znalazły się tam takie czyny jak kradzieże czy rozboje.

Podejrzany kilka miesięcy temu opuścił mury zakładu karnego, w którym odbywał wyrok za swoje poprzednie wykroczenia.